Potřebuji pomoc

Jak se s porodním traumatem vyrovnat?

Sdílená bolest = poloviční bolest. Tohle staré moudro platí i v 21. století. O svém porodu proto mluvte a mluvte a mluvte, stále dokola. Co máte na srdci řekněte každému, kdo bude jen minimálně ochotný poslouchat, ať už jde o rodinné příslušníky či kamarádky. Máte pocit, že už všechno všichni slyšeli? Nebo vás okolí poslouchat nechce? Nevadí!

Vypište se s z toho a sdílejte svůj porodní zážitek s námi a ostatními ženami. Přečtěte si rovněž jejich příběhy. Uvidíte, že v tom nejste sama.

Vyžádejte si kompletní porodopis (návod ZDE) a proberte ho s vaším gynekologem. Porozumět tomu, co se při porodu stalo a proč je důležité.

Máte pocit, že nic z výše uvedeného vám pomoci nemůže? Obraťte se na jednoho z nezávislých odborníků (psycholožka, psychiatr). Pamatujte, vyhledat osobně odbornou pomoc není žádné selhání. Právě naopak! Je to důkaz toho, že jste silná žena a i když se Vám při události, která měla být tím nejhezčím okamžikem ve vašem životě stalo něco nepěkného, Vy to zvládnete zpracovat a posílena o tuto životní zkušenost půjdete jako matka s hlavou vztyčenou životem hrdě dál.