Stydké pysky

stydké pysky

Každá ves, jiný pes…Každý porod, jiné stydké pysky

Po porodu mohou být stydké pysky traumatizované a to jak ty velké, tak ty malé. Pojďme se teď ale zabývat hlavně těmi malými.

V důsledku porodu se může jeden stydký pysk velikostně změnit a jevit se jako zmenšený ve srovnání s druhým. Po porodu může naopak také dojít ke zvětšení stydkých pysků, které může být přítomno opět buď na jedné nebo na obou stranách. Zmenšení pysků zpravidla ženu nijak neobtěžuje, ale zvětšení jednoho nebo obou pysků může způsobovat stres a nepohodlí.

Labiosplatika – ano, ne, ano, ne?

Jedním z řešení, jak situaci s pysky vyřešit, je labioplastika. Je to zákrok, při kterém chirurg kus pysků prostě odřízne. Rekonvalescence je po zákroku podobně dlouhá jako po porodu. Labioplastiku je ale nutné provádět velice opatrně, protože, ač se to zdá zvláštní, stydké pysky a dosahování orgasmu spolu úzce souvisí a při nešetrně provedené operaci je možné tuto funkci narušit. Jako při každé operaci samozřejmě i po labioplastice zůstávají jizvy, s čímž je nutno předem počítat.

Labioplastika je zákrok, který má své místo, ale lze ji doporučit pouze tam, kde pysky opravdu nějak funkčně vadí, např. při sportu, jízdě na kole, na koni, při sexu. Pak je eventuálně možné zákrok podstoupit tzv. na pojišťovnu.

Zákrok je možné samozřejmě podstoupit i jako samoplátce, cena zákroku se pohybuje kolem 20 tisíc. A nutno říci, že její popularita mezi ženami (i mezi bezdětnými) každoročně celosvětově stoupá. Velká část zákroků je však prováděna pouze z estetických důvodů v honbě za nesmyslným ideálem malých pysků, které jsou na milimetr stejně dlouhé a které tak rád za ideál vydává zejména pornografický průmysl. Ve skutečnosti však žádný ideál, jak by takové pysky měly správně vypadat neexistuje a každá žena je jedinečná.

Takže…

Pokud to tam dole prostě jenom jinak vypadá než před porodem, věřte tomu, že to je normální. A i když jste třeba na první pohled zděšena, ale pysky Vás nijak funkčně neomezují, telefon do kliniky plastické chirurgie v klidu zase položte. Dole totiž prošlo dítě a je fér Vám narovinu přiznat, že jako před porodem už to tam vypadat nebude nikdy. Je to normální, nestresujte se s tím.