Porodopis

porodopis

Porodopis je dokumentace, která obsahuje informace o matce a novorozenci, o celkovém průběhu porodu, tedy od začátku hospitalizace v porodnici až do doby jejího opuštění. Každá porodnice má ze zákona povinnost porodopis uchovávat. Na žádost rodičky musí pak kopii tohoto dokumentu za poplatek (zhruba 300 – 500 Kč) poskytnout.

Proč si porodopis vyžádat?

Při odchodu z porodnice dostanete pouze stručný výpis o Vašem zdravotním stavu. Ten je určený pro gynekologa. Dále dostanete výpis o stavu miminka pro pediatra. Vše důležité je ale zapsáno právě v porodopisu. Mnohdy se z něj člověk navíc dozví i to, o čem neměl vůbec tušení, že při porodu proběhlo. Cena kopie porodopisu je poměrně malá s ohledem na to, co všechno se z něj můžete dozvědět.

Jak si porodopis vyžádat?

Není to složité. Potřebujete pouze vyplnit žádost níže. Doplňte, co je napsáno kurzívou, žádost vytiskněte a nechte si na obecním úřadě, poště či jiném místě Czech POINTU potvrdit pravost Vašeho podpisu. Cena za ověření podpisu je 30 Kč. Vše pošlete na adresu sekretariátu porodnice. Kopii porodopisu Vám musí porodnice poskytnout maximálně do 30 dnů.

4 reakce na „Porodopis“

Dobrý den, stáhněte si formulář žádosti o porodopis na této stránce, vyplňte jej a zašlete do porodnice, kde jste rodila.

Dobrý den. Prosím, může o porodopis zažádat kromě rodičky i dítě, jenž se rodičce narodilo? Pokud ano, vyplňuje do formuláře údaje svoje nebo matky (rodičky)? Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.